Балкан (Ботевград) се наложи с 82:67 над Теодо Тиват (Черна гора) в среща от мъжката баскетболна Балканска лига.

С тази победа ботевградчани си гарантираха минимум 4-ото място в класирането, докато черногорците изиграха последния си двубой.

Иван Лилов беше най-резултатен за Балкан с 34 точки, като вкара 7 тройки от 10 опита. Ноа Далман завърши с 12 точки и 6 борби, а Логън Щъц завърши с 11 точки и 6 спечелени точки под кошовете.

За гостите Саво Диканович вкара 21 точки (и 20 борби), а Никола Вучурович добави 18.

Ето какво сподели треньорът на Балкан Александър Тодоровски след срещата:

"Направихме ненужна ситуация след 34-ата минута, до когато имахме пълен контрол върху мача. Дадохме шанс на противника. За мен реалното ни лице беше в първите 34 минути. Радващо е, че с победата си гарантирахме 4-ото
място в класирането. Може да се придвижим и по-напред, но ще видим как ще се развият последните два мача.

Никога не съм държал да използваме стрелбата от тройката, но днес от първите ни седем опита влязоха 6 и това ни помогна. Аз държа ние да играем стабилно под коша, там да сме стабилни, а не да залагаме на тройките. За повече анализ искам да видя статистиката след края на мача".