Левски загуби дербито в българския баскетбол срещу Лукойл Академик със 77:87. Резултатът в отделните части от осмия кръг на шампионата бе 23:22, 14:23, 20:21, 20:21).

Така възпитаниците на Димитрис Галанис оглавиха класирането с 13 точки, а отборите на Левски, Черно море Порт Варна и Балкан имат по 12 точки.

След равностойна първа четвърт "студентите" поведоха
убедително през втората част, която спечелиха с 23:14 точки. На почивката шампионите водеха с 8 точки - 45:37.

В началото на третата част след тройка на Димитрис Вергинис Лукойл поведе с 11 точки - 48:37, но след това "сините" намалиха пасива си само на точка - 53:54 след кош на Стефан Георгиев в 27-ата минута.

До края на частта обаче шампионите отново взеха аванс с
66:57, а в последните 10 минути увеличиха преднината си.

С тройка на Филип Виденов гостите направиха 18 точки в тяхна полза - 81:63 пет минути преди края, а след това срещата се доигра. Най-резултатен за победителите бе Димитрис Вергинис със 17 точки. Божидар Аврамов добави 12 точки, 6 асистенции и 5 борби, а по 11 точки вкараха Александър Янев и Киърън Ачара (8 борби).

За домакините се отличи Павел Иванов с 24 точки. Лайънъл Чалмърс добави 18 точки и 5 асистенции, а с 10 точки и 8 борби завърши Николай Върбанов.