Шампионът Лукойл Академик (София) победи като гост Ямбол в среща от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. "Студентите" спечелиха с 84:80 (25:30, 23:25, 20:12, 16:13) точки.

Двубоят беше изключително оспорван, като домакините водеха почти през цялото първо полувреме. 4:44 минути преди сирената резултатът беше равен - 76:76. След това шампионите поведоха с 82:77. 20 секунди преди края с тройка на Павлин Иванов домакините намалиха пасива си, но последва пропуск от тройката на Станислав Говедаров. Чавдар Костов вкара два наказателни удара за 84:80, а накрая Говедаров отново не успя да се разпише от далечна дистанция.

За победителите Божидар Аврамов вкара 27 точки и добави 6 асистенции и 5 борби, 13 точки вкара Юре Лалич, а с 12 точки се отчете Чавдар Костов.

Васил Кьосев бе най-резултатен за Ямбол с 20 точки, а по 17 точки вкара Станислав Говедаров и Павлин Иванов.
В София Левски загуби от Балкан (Ботевград) със 75:83 (17:19, 24:18, 18:20, 16:26) точки. Това е втора поредна победа за Балкан над "сините" в рамките на 10 дни след тази в Балканската лига.

Отново страхотно за ботевградчани игра Ноа Далман, който направи "дабъл-дабъл" - 26 точки и 11 борби. Иван Лилов се отчете с 23 точки, 10 борби и 5 асистенции, а Станимир Маринов записа 11 точки и 5 асистенции.

За домакините Лайънъл Чалмърс бе най-полезен с 27 точки, 7 борби и 6 асистенции. Христо Захариев завърши с 14 точки, докато с 11 точки и 5 борби се отличи Павел Иванов.