Шампионът Лукойл Академик победи трудно гостуващия Рилски спортист с 92:87 (22:17, 20:28, 16:17, 34:25) точки в среща от 9-ия кръг на Теси Национална баскетболна лига.

Възпитаниците на Димитрис Галанис бяха догонващи в резултата почти през целия мач, но успеха да стигнат до победата в заключителните 63 секунди. Тогава Димитрис Вергинис вкара тройка, а след това кош и наказателн удар добави Божидар Аврамов.

38 секунди преди сирената с два фаула на Веселин Веселинов домакините поведоха с 87:81, но последваха кош на Върнън Тейлър и тройка на Златин Георгиев за Рилски спортист за 87:86.

Последваха нови два наказателни удара на Аврамов и един на Аландо Тъкър за 90:86, а до края Веселин Веселинов също бе точен два пъти от фаула.

В първата четвърт "студентите" поведоха с 22:15, но на почивката губеха с 42:45.

Аландо Тъкър бе най-полезен за победителите с 27 точки и 9 борби. Божидар Аврамов се отчете с 14 точки и 5 асистенции, а Димитрис Вергинис вкара 13 точки.

За гостите Върнън Тейлър записа 36 точки и 6 борби. Дарин Иванов добави 11 точки.