Шампионът Лукойл Академик победи гостуващия Левски с 86:83 точки и изравни на 1:1 серията от финала в Националната баскетболна лига. Играе се до три победи, а мач номер 3 е на 29 май от 20.00 часа в зала "Универсиада" в София.

В герой за тима на Сашо Везенков се превърна Божидар Аврамов, който вкара кош три секунди преди сирената след грешка на Павел Маринов в защита.

Първата четвърт бе равностойна, въпреки че "студентите" поведоха с 5:0. Домакините изиграха по-добри втори 10 минути и поведоха с 12 точки - 48:36 10 секунди преди почивката.

Третата четвърт бе изцяло за "сините", които направиха обрат и излязоха напред в резултата с 6 точки - 63:57, но с кош от центъра на Веселинов шампиониите изравниха - 63:63.

Четвъртата част започна с 11 поредни точки за Лукойл Академик, с които шампионите поведоха със 74:63. Междувременно, Марко Маринович напусна за пет нарушения, а Левски отбеляза първия си кош в тази четвърт след 4 минути игра - Протич вкара за 74:65. Въпреки това, баскетболистите на Констатин Папазов не се предадоха и изравниха при 83:83 с два наказателни удара на Димитър Ангелов.

След това кош и фаул реализира Божидар Аврамов за крайното 86:83. Веселин Веселинов, който вкара кош от центъра в края на третата част, беше най-резултатен за Лукойл Академик с 20 точки, а Брендън Хийт и Божидар Аврамов добавиха по 18 точки.

За Левски Димитър Ангелов се отличи с 22 точки и 9 борби, Младен Пантич добави 19 точки и 10 борби, а Чавдар Костов завърши с 11 точки.

След края на мача играчите на двата отбора се спречкаха, най-вероятно заради обидни думи към Томас Масамба от тима на Лукойл Академик.