Шампионът Лукойл Академик постигна победа като гост на Спартак (Плевен) с 88:71 в среща от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

"Студентите" водеха през всичките 40 минути, а в последната част преднината им премина границата от 20 точки. За Лукойл Академик това бе 13-а поредна победа.

Марко Килингсуърт записа 18 точки и 9 борби за победителите, 15 точки добави Антъни Уийдън, а с 13 точки и 7 борби се отчете Аландо Тъкър. За Спартак 15 точки реализира Веселин Георгиев, а с 13 точки и 7 борби се отличи Саша Топчов.

Берое поднесе изненадата, след като се наложи над финалиста в турнира за купата на България Черно море Порт Варна със 70:67 (15:11, 18:19, 16:17, 21:20) точки.

Само 50 секунди преди края домакините водеха с 66:64, а след това тройка реализира и Тихомир Желев за 69:64. До края гостите от Варна не успяха да стигнат до обрат. Алекс Симеонов беше най-резултатен за Берое с 12 точки, а по 11 точки вкараха Тихомир Желев и Омар Стронг. За варненци Милян Пупович завърши с 19 точки и 13 борби, а 13 точки отбеляза Джордже Тресач. За тима дебютира Дамян Кандич, но за 7 минути не успя да отбележи кош.

Срещи от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига:

Ямбол - Черноморец (Бургас) - 104:92 (33:22, 26:22, 18:26, 27:22)
Берое (Стара Загора) - Черно море Порт Варна - 70:67 (15:11,18:19, 16:17, 21:20)
Спартак (Плевен) - Лукойл Академик (София) - 71:88 (15:23, 21:25, 13:18, 22:22)