Лукойл Академик загуби от Билбао Баскет с 64:85 точки в третия си мач от груповата фаза на турнира Eurocup, играна в "Арена Самоков".

Мачът бе наблюдаван от националния селекционер по футбол Любослав Пенев, треньора Велискав Вуцов и наставника на баскетболния Левски Константин Папазов.

В средата на първата част на двубоя Лукойл поведе с 15:10 и успя да завърши аванса си, водейки с 25:23 след финалната сирена.

Българският тим обаче не успя да запази преднината си през втората четвърт, въпреки че испанците често допускаха грешки в атака. Все пак Билбао поведе с 43:42 на почивката.

Гостите вдигнаха темпото през втората част и закономерно
поведоха с 50:42. В последния период Билбао успя да увеличи аванса си на повече от 20 точки и спокойно дочака края на двубоя в Самоков.

За гостите най-резултатен бе Ламонт Хамилтън с 19 точки и 8 борби, а Костас Василиадис добави още 15.

За Лукойл с дабъл-дабъл се отличи Девин Грийн, след като записа 13 точки и 11 борби. Мохамед Абукар пък реализира 11, а Дарил Уоткинс - 10.

Двата отбора ще се срещнат отново точно след седмица, а срещата ще се играе в Испания.