Шампионът Лукойл Академик допусна първа загуба за сезона в НБЛ. Възпитаниците на Димитрис Галанис отстъпиха като домакини пред Балкан (Ботевград) с 93:96 (17:24, 26:25, 19:24, 31:23) точки.Баскетболистите на Балкан водеха почти през целия мач. След като спечелиха първите 10 минути с 24:17, на почивката те имаха аванс от 49:43.

Шампионите се хвърлиха на щурм в последните минути и с два наказателни удара на Божидар Аврамов намалиха на 93:94 13 секунди преди сирената. В следващата атака за Балкан обаче кош вкара Ноа Далман.Със сирената Аврамов пропусна от далечна дистанция.

За Балкан петима играчи завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен бе Иван Лилов с 26 точки. За Лукойл Академик най-полезни бяха Аландо Тъкър с 25 точки и Божидар Аврамов с 21 точки.