Баскетболистите на Левски победиха Кавала в първата си среща от турнира, който стартира в Гърция. Момчетата на Константин Папазов спечелиха с 81:79 точки, въпреки че имаха и доста по-солиден аванс по време на срещата.

Левски направи серия от 17 поредни точки в началото на срещата и закономерно още на почивката водеше с 46:22. Разлика от 15:17 точки "сините" поддържаха през по-голяма част от второто полувреме, но домакините направиха своя поредица и я заличиха. Така малко по-малко от 2 минути преди края Кавала дори поведе с 76:75, но в крайна сметка истината възтържествува и Левски победи с 81:79, предаде БТА.

За Левски най-резултатен бе Чавдар Костов с 15 точки, а Златин Георгиев добави 14 точки. За домакините Митрович отбеляза 20 точки.

По-късно Левски ще играе втората си контрола срещу турския Олин Едирне, а началото на двубоя е 17 часа. Веднага след срещата "сините" се прибират в София.