Отборът на Левски спечели Балканската лига по баскетбол след победа със 77:65 на финала срещу черногорския Ловчен. Така "сините" взеха втори трофей за годината, след като в средата на март заслужиха и купата на България.
Двубоят беше равностоен до почивката. Гостите дори стартираха по-добре и поведоха с 8:2 след две минути игра. Момчетата на Константин Папазов набързо се върнаха в мача след серия от седем безответни точки, а равенството се поддържаше до средата на втората четвърт. В последните минути преди почивката "сините" взеха аванс след нова серия от 7:0 и завършиха полувремето при 39:35 в своя полза.
Левски реши всичко със страхотна игра в защита в третата част. "Сините" не позволиха на съперника да вкара кош почти четири минути и след осем безответни точки дръпна с 47:35. Тимът на Папазов запази предимството си и преди последните 10 минути вече водеше с 60:46. В началото на четвъртата част последва нова силна серия от 9:0 и преднината на софиянци премина 20 точки. В последните минути домакините видимо намалиха темпото и позволиха нае съперника да направи загубата си малко по-почетна.
За най-добър играч в мача беше избран Аарън Харпър от Левски, който завърши с 22 точки, 6 борби и 5 асистенции. Стефан Георгиев и Доналд Коул добавиха по 14 точки за победителите.
За Ловчен най-добър в мача беше Боян Дублевич - 23 точки и 11 борби.
Снимки: БТА

