Левски победи гръцкия Кавала с 88:73 (21:13, 24:12, 24:23, 19:25) в среща от четвъртия кръг в топ шест на Балканската лига по баскетбол за мъже.

За "сините" това е четвърта поредна победа в първата шестица. Българският тим със сигурност си осигури място във финалната четворка на турнира. Така Левски отново излезе на първо място в класирането два кръга преди края на редовния сезон. Следващият мач на тима е на 26 март (вторник) като гост на Рилски спортист (Самоков).

В срещата интрига нямаше, след като домакините поведоха с 20 точки още на почивката - 45:25. През второто полувреме гостите успяха в отделни моменти да намалят пасива си, но силите им не стигнаха за друго.
Капитанът на Левски Стефан Георгиев завърши с 20 точки. Павел Иванов добави 12 точки, а с по 10 точки се отчетоха Димитър Димитров и Златин Георгиев. За гостите Киърън Ачара завърши с 19 точки, а Сотириос Манолопулос реализира 18 точки.

"По-добро първо полувреме. Трудно се поддържа концентрация. Най-вероятно Рилски спортист или Теодо ще имаме за съперник на полуфиналите. Искаме първо да победим в Самоков, за да станем първи в групата", заяви след мача треньорът на Левски Константин Папазов.