Левски допусна втора загуба в редовния сезон на Балканската лига за мъже. Българският вицешампион отстъпи пред македонския Кожув у дома със 71:84.

Решаваща за победата на македонците се оказа добрата стрелба от зоната за три точки, като те вкараха 13 тройки, а в същото време "сините" допуснаха много грешки в нападение и защита.

Първото полувреме беше равностойно, но в третата част гостите поведоха с 8 точки - 53:45. Малко преди сирената бе записана най-голямата разлика от 14 точки - 82:68.

За "сините" най-полезни бяха Джордже Мичич с 16 точки, а Николай Върбанов добави 15 точки и 7 борби. За Кожув 19 точки реализира Слободан Божович, а 18 добави Остин Дюфо.

След мача треньорът на Левски Константин Папазов заяви: "Не съм очаквал да загубим по този начин. Бяхме притеснени, защото македонците са сериозен съперник. Нокаутираха ни със стрелбата от тройката и решаващите борби, които взеха. Днес отборът, който заслужаваше повече, победи. Не правим трагедии от тази загуба, нищо фатално не се е случило".