Левски постигна трудна победа срещу черногорския Теодо с 90:82 след продължение (20:23, 16:21, 18:14, 25:21, 11:3) в среща от топ 6 на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Възпитаниците на Константин Папазов преодоляха пасив от 14 точки от втората четвърт и запазиха перфектния си домакински актив през сезона в надпреварата, с което си осигуриха класиране във финалната четворка.

Началото по нищо не предвещаваше, че "сините" ще имат проблеми в срещата. Левски поведе с 18:8, но още до края на първата част Теодо обърна до 23:20 след серия от 15:2. В средата на втората четвърт авансът на гостите достигна 14 точки при 39:25, но постепенно Левски намали и се оттегли на почивка с пасив от 36:44.

Със силна игра в края на третата част софиянци намалиха до 54:56, а в началото на решаващата последна четвърт дори поведоха при 60:58. Последва гонитба в резултата и честа смяна на лидера, а след кош 35 секунди преди края на Николай Върбанов българите изравниха при 79:79.

Теодо имаше последна атака, но Синиша Тепавчевич пропусна 12 секунди преди сирената и така се стигна до продължение. В допълнителното време Левски доминираше и серия от 7:1 точки предреши крайния победител.

Чавдар Костов беше най-резултатен за успеха с 25 точки, а Павел Иванов добави 21 точки и 10 борби. Димитър Ангелов пък завърши с 16 точки, 5 борби и 7 асистенции.

За Теодо Александър Радулович се отличи с 16 точки и 9 борби, а Марко Мийович допринесе с 13 точки и 13 асистенции.

"В интерес на истината отборът от Черна гора заслужаваше да победи в редовното време. Те играха на ръба на риска, освободено. Винаги съм казвал, че трябва да имаме респект към съперника, още повече когато това е отбор от бивша Югославия, който разполага с научени и школувани играчи. Мога да бъда доволен само, че успяхме да се върнем от разлика 14 точки", заяви след мача треньорът на "сините" Константин Папазов.