Левски загуби гостуването си на КК Куманово в третия си мач от група "А" на Балканската лига по баскетбол за мъже. Възпитаниците на Константин Папазов отстъпиха с 80:87 (20:17, 16:15, 25:26, 19:29) точки, след като изиграха слаба последна четвърт.

За Левски това беше първа загуба от три мача. Отборът заема четвърто място в класирането с 5 точки актив. Лидер е Галил Гилбоа (Израел) с 8 точки, пред КК Куманово със 7 точки.

Българският вицешампион водеше в резултата почти през целия мач. Още в началото на двубоя "сините" поведоха с 11 точки - 17:6, а на почивката имаха аванс от четири точки - 36:32. Гостите продължиха да водят в третата четвърт, но отстъпиха инициативата през последните 10 минути.

Те имаха преднина с 69:68, но домакините стигнаха до обрат - 70:69 след два наказателни удара на Марян Янески шест минути преди сирената. До края баскетболистите на Куманово успяха да задържат водачеството си в резултата.

За Левски се отличиха Чавдар Костов с 25 точки, Стефан Георгиев с 20 точки и 9 борби и Златин Георгиев с 14 точки. За Куманово най-полезни бяха Ивица Димчевски с 29 точки и 7 борби и Урош Лукович с 16 точки и 13 борби.