Левски нанесе удар в първия мач от финалната серия на Националната баскетболна лига за мъже и победи като гост шампиона и лидер от редовния сезон Лукойл Академик с 88:84 (26:20, 19:26, 25:16, 18:22).

В препълнената зала в Правец Левски започна силно и спечели първата част с 26:20, но Лукойл реагира и след отлична игра във втората четвърт се оттегли на почивка с точка преднина 46:45. Решителна се оказа третата част, когато "сините" в един момент поведоха с 11 точки, а след 30 минути игра имаха осем точки преднина за 70:62. Четири минути преди края след кош на Дарил Уоткинс Лукойл се приближи на 3 точки, а малко след това разликата стана само точка в полза на Левски. След драматични последни секунди "сините" удържаха аванса си и дори го увеличиха за крайното 88:84.

Марко Маринович се отличи с 18 точки, а Неманя Протич добави 17 за успеха на Левски. За Лукойл най-полезен бе Дарил Уоткинс с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 10 борби, а Божидар Аврамов добави 21 точки.

Мач номер 2 от серията е в събота (25 май) от 15:30 часа отново в Правец. Играе се до три победи.

В спора за третото място Балкан победи Рилски спортист с 84:76 в първия мач от серията.