Левски постигна впечатляващ обрат в последната част срещу хърватския Джуро Джакович, с което спечели дебютната си победа в тазгодишното издание на Балканската лига. Воденият от Константин Папазов тим надви съперника си със 77:73 (21:24, 18:18, 15:14, 23:17).

Хърватите, които се представят силно в местното първенство, водеха през почти целия мач в зала "Универсиада", а шест минути преди края на последната четвъртина аванс им стигна до седем точки. Тогава обаче се разигра Марко Маринович, който вкара от зоната за три точки и добави други две за скъсяването на пасива, а обратът беше оформен след две точни стрелби на Златин Георгиев.

Двамата спечелиха и по една важна борба в този период, с което Левски успя да задържи преднина до самия край. Най-резултатен в срещата беше хърватинът Марино Сарлия, който наниза впечатляващите 22 точки за Джуро, постигнати при над 70-процентова успеваемост в стрелбата. Той добави и осем спечелени борби в актива си. За Левски лидер беше Николай Върбанов с 12 точки.

Победата изкачи Левски на първо място в група "А" на Балканската лига, но българският гранд отстъпва по точкова разлика срещу израелския тим Галил Гилбоа. Хърватите са последни, като единствено те са изиграли два мача, но в тях имат също толкова поражения.