Черно море загуби инфарктно от Левски с 84:86 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига. Гостите стигнаха до успеха с два точни наказателни удара на Брендън Хийт 4.6 секунди преди края.

Двата отбора изиграха интересна първа част. Столичани успяха да поведат с 4:0, но след две последователни тройки на Асен Великов и Педжа Стаменкович домакините поведоха с 6:4. Играта вървеше равностойно, но с тройка на Дамян Кандич Черно море поведе с 5 точки при 15:10 и успя да запази този аванс до края на първата част.

През първата четвърт след близо 4 минути игра в сектора на привържениците на Левски възникна напрежение след провокация от фен, но всичко се размина без инциденти. Феновете на гостите напуснаха залата след възникналия проблем.

В началото на втората част и двата отбора допускаха много грешки, а стрелбата им не бе на ниво. В средата на втората четвърт домакините водеха с 6 точки - 30:24, но малко повече от 4 минути преди почивката с тройка на Джумейн Джоунс Левски намали изоставането си на само точки - 29:30. Две минути и 20 секунди преди почивката гостите отново поведоха при 35:34, но играчите на Черно море порт Варна отвърнаха мигновено с тройка на Педжа Стаменкович за 37:35. На почивката резултатът бе 40:37 за домакините. През първите две части играчите на Левски показа изключително лош процент при стрелбата от зоната за три точки, след като от седем опита реализираха само един път.

След минута и 40 секунди игра в началото на третата част гостите успяха да изравнят при 41:41, след което и поведоха в резултата - 44:41. Домакините изравниха при 44 равни, а малко след средата на третата част поведоха с 5 точки - 55:50. Минута и половина преди края на третата четвърт баскетболистите на Левски изравниха резултата при 62:62. Преди последната решителна четвърт гостите водеха с 1 точка - 65:64.

Последната част започна с размяна на по една тройка на Пламен Алексиев за Черно море и Лайънъл Чалмърс за Левски. След 2 минути игра резултатът отново бе равен - 70:70, след което "сините" поведоха с 5 точки - 75:70. В средата на частта резултатът бе равен 75:75. Последваха близо три "празни" минути, в които двата отбора допускаха много грешки и не успяха да си отбележат кош. Две минути преди края за пет лични нарушения игра напусна Милян Пупович от Черно море порт Варна, който завърши мача с 16 точки и 8 борби. 54 секунди преди края с тройка Левски успя да изравни резултата при 82:82. 4.6 секунди преди края Левски поведе с 2 точки след да наказателни удара, реализирани от Брандън Хийт. Домакините успяха да организират последна атака, но Великов, който завърши с "дабъл дабъл" със 17 точки и 10 асистенции, пропусна и това се оказа решаващо.

В друга среща от кръга Балкан победи Ямбол с 94:71.