Левски допусна четвърта загуба в Балканската лига по баскетбол за мъже. В среща от 12-ия кръг възпитаниците на Константин Папазов загубиха домакинството си на БК Пея (Косово) с 69:81 (13:23, 21:18, 18:24, 17:16) точки.

Баскетболистите от Косово водеха през всичките 40 минути
убедително и заслужено стигнаха до победата. Играчите на Пея започнаха отлично двубоя и след първите 10 минути
поведоха с 23:13 точки. На почивката тимът от Косово имаше аванс от 7 точки - 41:34.

В началото на третата част гостите направиха серия от 18:6 и поведоха с 19 точки - 59:40 4:27 минути преди края, което беше и най-голямата разлика в двубоя. След това "сините" намалиха пасива си, но не успяха да стигнат до обрат.

За Левски най-полезни бяха Джордже Мичич с 15 точки, Джумейн Джоунс 12 точки и 11 борби и Христо Захариев с 12 точки.

За Пея се отличиха Самир Шаптахович с 22 точки и Фред Хаус с 18 точки и 8 борби.