Левски победи с 81:68 (22:11, 17:16, 23:16, 19:25) точки като гост Спартак (Плевен) в мач от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. "Сините" нямаха никакви проблеми в двубоя, след като поведоха убедително в началните минути и задържаха аванса си до края.

След успеха възпитаниците на Константин Папазов, за които това бе осма поредна победа, оглавиха класирането с 2 точки и мач повече пред шампиона Лукойл Академик (София). "Студентите" утре са домакините на Черно море Порт Варна.

Димитър Ангелов се отличи с 15 точки за победителите. 14 точки добави Венцислав Петков, а с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 11
борби, записа Николай Върбанов. За Спартак Илия Станков бе най-резултатен с 15 точки. 14 точки вкара Росен Софрониев, а с 12 точки завърши Денис Агре.

В Самоков Рилски спортист спечели срещу Теси България (20) с 90:69 (23:12, 25:15, 18:23, 24:19) точки. Младежкият тим продължава без победа, докато за тима на Росен Барчовски това бе девети успех.

Интрига в срещата нямаше, а домакините поведоха с 21 точки разлика още на почивката - 48:27. За Рилски спортист Тери Смит вкара 20 точки, Бранко Миркович завърши с 19 точки, Христо Захариев със 17 точки, а Дарин Иванов с 12 точки.

За младежите се отличиха Алекс Симеонов със 16 точки и 8 борби и Тенчо Тенчев с 14 точки и 6 борби.