Баскетболният Левски победи гостуващия Теодо (Черна гора) с 91:85 (21:23, 24:21, 28:17, 24:18) в среща от редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. Така възпитаниците на Константин Папазов записаха втори пореден успех, след като стартираха кампанията с две поражения.

Българите пропиляха аванс от 17:11 точки през първата четвърт, която загубиха с 21:23. След 2 минути без кош за "сините" в началото на втората част гостите увеличиха преднината си до 31:21. Софиянци постепенно подобриха играта си и в двете фази стигнаха до обрат при 39:38 три минути преди почивката, която в последствие дойде при 45:44 точки за българите. Домакините започнаха по-активно през второто полувреме и дръпнаха със 73:61 в края на третата част, след като не позволиха на съперника да стигне до кош в последните 3:17 минути на четвъртината.

Левски продължи да контролира мача, но след няколко минути разконцентрация и серия от 7:0 гостите от Черна гора намалиха до 85:88 само 55 секунди преди края. Левски обаче не допусна обрат и все пак стигна до успеха.
Лионел Чалмърс и Павел Иванов бяха най-резултатни за "сините" с по 18 точки, а Джумейн Джоунс също направи силен мач с 12 точки, 19 борби и 8 асистенции. Саво Джиканович беше най-добър за Теодо със 17 точки.

"Доволен съм от високата успеваемост под коша. Не мога да бъда доволен от последните минути, когато след елементарни грешки допуснахме от 12 точки разликата да падне до само 3. Все пак важна е победата. Може би трябваше да спечелим с по-голяма разлика, но не мисля, че това ще бъде решаващо. Там със сигурност ни чака тежък мач. Те са опитен отбор", коментира след мача Папазов.

Той отличи специално Джоунс за силните му изяви при борбата под коша.