Левски победи Рилски спортист (Самоков) със 74:69 (25:15, 9:18, 25:11, 15:25) точки като гост в мач от топ 6 на Балканската лига по баскетбол за мъже. Срещата беше без значение, тъй като и двата отбора вече си осигуриха място във финалната четворка в турнира и ще се срещнат отново на полуфиналите.

Левски, който записа пета поредна победа, е начело в класирането в групата с 16 точки, с точка повече от втория Галил Гилбоа (Израел). Рилски спортист е на трето място с 13 точки. Възпитаниците на Константин Папазов водеха през целия двубой. На почивката домакините намалиха пасива си на една точка - 33:34.

Баскетболистите на Левски обаче изиграха силна трета четвърт, която спечелиха с 25:11 точки. 5:30 минути преди сирената "сините" водеха с 18 точки - 68:50, а до края домакините намалиха пасива си на 5 точки - 69:74.

За Левски Марко Маринович отбеляза 21 точки, 16 точки добави Младен Пантич, а Неманя Протич се отчете с 9 точки. За домакините 19 точки вкара Тери Смит, а с 11 точки завършиха Бранко Миркович и Тони Гуджино.

"Ние сме по-добрият отбор. При всички случай има какво да се коригира в играта ни", каза след мача старши треньорът на Левски Константин Папазов. В последния кръг от Топ 6 на 4-и април "сините" ще гостуват на черногорския Теодо, а Рилски спортист ще пътува до Израел за двубой с Галил Гилбоа.