Левски победи Рилски спортист със 76:71 (14:21, 22:18, 20:15, 20:17) точки и се класира за финала на турнира за купата на България по баскетбол за мъже в зала "Универсиада". В спор за титлата "сините" ще играят в неделя с победителя от другия полуфинал от 20.30 часа между Черно море Порт Варна и Балкан (Ботевград).

Двата тима изиграха страхотен мач от първата до последната минута. Възпитаниците на Росен Барчовски спечелиха първата четвърт с 21:14, но след серия от 13:3 в началото на втората част "сините" направиха обрат - 27:24. На почивката играчите от Самоков водеха с 39:36, а след 30 минути Левски имаше преднина от 56:54.

Драмата настъпи в последните по-малко от две минути при 67:67. Левски бе с петима чужденци на терена, а Уилкинсън вкара две точки за 69:67, но точките му бяха отменени, тъй като правилникът позволява само четирима чуждестранни играчи да са на паркета по едно и също време.

67 секунди преди края Джумейн Джоунс вкара един наказателен удар, с който изведе Левски напред - 68:67. 24 секунди преди сирената Брандън Хийт бе точен два пъти от наказателната линия за аванс от 3 точки, след което последваха нови два успешни наказателни удара за Джоунс, които решиха крайния победител.

Най-резултатен за победителите беше Лайънъл Чалмърс с 23 точки. Джумейн Джоунс завърши с "дабъл-дабъл" - 17 точки и 14 борби, а 12 точки отбеляза Майк Уилкинсън. За Рилски спортист Върнън Тейлър записа 22 точки и 10 борби, Еван Равънел се отчете с 18 точки, а 16 точки вкара Шон Барнет.