Левски спечели домакинството си на Черноморец с 90:81 в мач от деветия кръг на Националната баскетболна лига, игран в столичната зала "Универсиада".

Възпитаниците на Тити Папазов натрупаха добра преднина до почивката, когато водеха с 47:33. След това обаче "сините" баскетболисти показаха сериозно отпускане и позволиха на гостите да се върнат в мача.

Играчите на Черноморец спечелиха третата част с 25:20, а след това поведоха и в последната четвърт, доближавайки се на три точки от съперника си. Все пак Левски удържа преднината си и успя да вземе седмата си победа от началото на сезона.

В други два двубоя играни днес се стигна до продължения. Черно море Порт Варна - Ямбол - 78:74 (17:18, 13:13, 22:20, 13:14, 13:9) и Спартак (Плевен) - Балкан (Ботевград) - 93:85 (20:28, 17:10, 24:20, 17:20, 15:7).

Лидерът в класирането Лукойл Академик нямаше никакви проблеми срещу Теси България (20) - 96:63

Вчера Рилски спортист (Самоков) се наложи над Берое (Стара Загора) - 87:81.