Брендън Хийт отбеляза 31 точки и записа шест асистенции, а Левски победи със 100:97 (27:23, 21:18, 19:22, 33:34) Черно море и спечели своята 12-а купа от турнира за купата на България по баскетбол за мъже.

Левски започна мача с изключително силна серия от 10:2 точки, като в този период от 3:42 минути Николай Върбанов наниза осем точки и спечели една борба в защита. Черно море обаче бързо успя да заздрави своята защита и съкрати аванса на "сините" от София, които водеха само с четири точки на почивката, въпреки силното си нападение.

Голяма роля за дорбата защитна игра на варненците изигра Симеон Илиев, който спечели цели шест борби за 10 игрови минути. Двата тима задържаха
разликата до изтичането на игровото време на втората четвъртина, но точно в нейния край Левски записа нови три точки аванс.

Това се случи благодарение на Брендън Хийт, който наниза тройка със сирената. Черно море започна по отличен начин третата четвъртина и доказа, че никак не е загубил шансовете си за победа във финала.

Варненците започнаха със спиране на атака на Левски, последвано от кошове на Джордже Тресач и Асен Великов, а серията беше завършена от тройка на Симеон Илиев за равенство 48:48. Черно море обаче не успя да защити и продължи добрата си игра, а Левски отговори със серия от 9:2 при два коша на Джумейн Джоунс.

Брендън Хийт даде начало на последната четвъртина с успешен изстрел за две точки и 69:63 в полза на Левски, а в последствие гардът на "сините" затвърди добрата си игра в атака и от наказателен удар. Джордже Тресач обаче отново върна Черно море в играта с тройка при 8 минути преди сирената, а варненците стигнаха дори до кош и фаул, отбелязан от Педжа Стаменкович, но това само елиминира тройка на недостижимия Хийт.

Двата тима продължиха да поддържат разликата от три точки още няколко минути, като принудителните фаулове решиха изхода на мача. В крайна сметка финалната сирена прозвуча при резултат 100:97 и маркира с купа началото на празненствата за 100-годишнината на СК Левски.

Брендън Хийт завърши с 31 точки и шест асистенции, а с 29 пункта се отчете Лионел Чалмърс. За Черно море двама баскетболисти направиха "дабъл-дабъл", след като Симеон Илиев завърши с 14 точки и 11 спечелени борби, а Милян Пупович - с 19 точки и 13 борби.