Левски срещу Куманово е двубоят от Балканската лига днес в зала "Универсиада" от 18:00 часа. "Сините" ще изиграят своя пети мач от първия дял на група А на състезанието не срещу кой да е, а срещу единствения тим, който ги победи до момента – македонския Куманово.

Двата отбора играха преди месец в Македония и съперникът имаше щастието да спечели в края, въпреки че Левски игра добре и водеше през по-голямата част от срещата.

Македонците се представят доста добре до момента в турнира и имат 4 победи и 2 загуби, колкото и израелския Галил Гилбоа. Те обаче имат проблеми, когато играят извън своя терен, тъй като всичките им победи са постигнати пред собствена публика.

Левски е с актив от 3 победи и 1 загуба и е почти сигурен участник във втората фаза на състезанието в региона. За него припомняме се класират първите три отбора от двете предварителни групи със зачитане на резултатите от първия дял. Именно заради това срещата с Куманово е важна, тъй като по всяка вероятност тя ще се брои и за следващата втора фаза.

След загубата от Рилски спортист на 17 ноември в Самоков, Левски постигна 4 поредни победи. До края на календарната година му остават 4 мача у дома – по два в Балканската и два в Националната лига – днес с Куманово, в събота с Черноморец, следващия четвъртък с Морнар и на 23 декември с Берое. Всичко друго, освен четири победи ще бъде равно на изненада. Важното е момчетата на Тити Папазов да подходят сериозно към всяка една от срещите и това ще бъде гаранция за успеха в тях.