Мъжкият баскетболен отбор на Левски победи Рилски спортист с 84:80 (18:25, 23:28, 22:9, 21:18) в оспорвана контролна среща в столичната зала "Универсиада".

Гостите от Самоков имаха превъзходство през първото полувреме и се оттеглиха на почивка с аванс от 12 точки при 53:41. След почивката възпитаниците на Константин Папазов затегнаха защитата и стигнаха до обрат още в третата четвърт, в която допуснаха само 9 точки.

Авансът на "сините" нарасна до 72:62 в средата на четвъртата част, но със силни последни минути самоковци върнаха интригата. Рилски спортист намали до 80:82 след две поредни тройки на Бранислав Миркович, но малко преди края Димитър Ангелов отбеляза два наказателни удара и реши мача в полза на Левски.

Най-полезен за софиянци беше Маркъс Хол с 20 точки. Павел Иванов завърши с 14 точки, а центърът Васил Евтимов се отличи с 13 точки и 12 борби. Водещият реализатор на "сините" Аарън  Харпър остана с 11 точки.

За Рилски с 19 точки най-полезен беше Анте Билобрук. Бранислав Миркович прибави 16.