Левски победи гостуващия Рилски спортист (Самоков) с 96:83 (25:25, 15:27, 29:15, 27:16) точки в дербито на 22-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

"Сините" стигнаха до успеха след силно второ полувреме, което спечелиха с 56:31 точки. Отборът е четвърти в класирането, на 5 точки зад лидера Лукойл Академик (София). След 25:25 в първите 10 минути, гостите изиграха изключително силна втора част и на полувремето имаха аванс от 12 точки - 52:40.

Левски изравни 67:67 след тройка на Лайънъл Чалмърс 74 секунди преди края на третата четвърт, а след това поведе след два наказателни удара на Майкъл Уилкинсън. В последните 10 минути възпитаниците на Константин Папазов изцяло контролираха двубоя. Най-голямата разлика в мача беше 14 точки при 92:78 и 94:80.

За Левски се отличиха Павлин Иванов, Христо Захариев и Чалмърс, които вкараха всеки по 22 точки. Джумейн Джоунс добави 12 точки и 12 борби.

За Рилски спортист най-полезни бяха Джъстин Грей с 21 точки, Евън Раванел с 20 точки и 8 борби и Йордан Бозов с 18 точки, 6 борби и 8 асистенции.