Левски не срещна никакви проблеми при гостуването са на Черно море във Варна в мач от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига и спечели с 94:68.

Играчите на Константин Папазов диктуваха всичко на игрището от началото на срещата и нито за миг не отстъпиха инициативата в двубоя. Домакините започнаха изключително неубедително срещата, в резултат на което играчите на Левски без особени усилия поведе с 10:0. Домакините реализираха първите си точки след малко повече от 4 минути игра. Играчите на Черно море продължиха със слабата си игра и Левски заслужено спечели първата част с 27:14.

През втората четвърт играта бе по-равностойна, но гостите успяваха да поддържат аванс от 12 и повече точки. Последната минута и половина преди почивката столичани се възползваха максимално добре от няколко безрезултатни атаки на съперника, реализираха 8 безответни точки и поведоха с 22 - 48:26. Домакините отвърнаха с тройка на Любиша Врцел и почивката дойде при резултат 48:29 за Левски.

След почивката варненци не успяха да подобрят играта си, допускаха много грешки, особено в стрелбата, което позволи на столичани да увеличават постоянно преднината си. Около три минути и половина преди края на третата част гостите имаха повече от комфортен аванс от 30 точки - 67:37. В самия край на третата част с тройки на Лари Хол и Тихомир Желев и кош и точка от наказателен удар на Асен Великов домакините успяха да намалят изоставането си, което бе достигнало до 31 точки, на 26 точки преди последната част. В последната четвърт играчите на Левски поддържаха преднината си и заслужено спечелиха двубоя.