Американецът Дешон Симс отбеляза 24 точки и спечели седем борби при победата на Галил Гилбоа със 77:71 (21:19, 22:16, 8:20, 26:15) над Балкан (Ботевград) в мач от Балканската лига по баскетбол. Израелците останаха на върха в класирането след своята десета победа от 14 мача и не могат да бъдат изместени дори от победа на Левски над Куманово.

Нимрод Тишман също спечели седем борби за шампионите от последните две години, които стреляха при 46 процента от игра и това беше в основата на успеха им. Балкан пък не игра добре през първото полувреме, въпреки че започна мача с пет последователни точки. В началото на третата четвъртина Галил поведе с десет пункта разлика при 45:35, но серия от кошове и тройки на Иван Лилов и Павел Маринов обърнаха напълно развоя на срещата.

Въпреки временния шок от обрата на Балкан, Галил се активизира и успя отново да си върне лидерството, за да затвори мача в четвъртата част и далеч преди финалната сирена. За Балкан най-резултатен беше Иван Лилов със 17 точки, докато Ноа Далман се отчете с "дабъл-дабъл" при 14 точки и 13 спечелени борби.

Левски пък се изкачи на второ място в Балканската лига, след като стигна до трудна победа с 92:85 (21:20, 23:23, 24:15, 24:27) над македонския Куманово.

Двата отбора изиграха изключително равностойно първо
полувреме, като след него гостите от София водеха едва с една точка. Силна серия от 10:2 в началото на третата четвъртина обаче даде за последно аванс на Левски и носителят на купата на България записа много важна победа в 14-ия си мач в Балканската лига.

Куманово имаше своите шансове за обрат, но македонците не успяха да се възползват от две поредни точни стрелби от зоната за три точки и доближаване в резултата до 81:83.