Мъжкият представителен тим по баскетбол на Хърватия спечели турнира Vivatel Cup, който се проведе в морската столица Варна в периода 22-24 август.

В третата си и последна среща от програмата на надпреварата момчетата на Ясмин Репеша победиха Израел с 85:79. Хърватите имаха преднина от 18 точки на полувремето, но израелците успяха да я стопят до края на третата четвърт.
Независимо от това хърватският тим не изпусна инициативата в последната част,  в която успя да реши окончателно изхода на двубоя в своя полза.

Хърватите започнаха много силно мача, като в началото с брилятна игра се отличиха Роко Укич и Марко Попович. Отборът водеше с 30:14 в края на първата четвърт, а на полувремето вече с 18 точки за 49:31. През първата част съставът на Репеша действаше много добре в защита, воден от Джейми Арнълд и Йотам Халперин.

Израелците обаче отговориха с изключително силна игра през третата четвърт, която спечелиха с 26:10. С много добра игра се отличиха Матан Наор и Дрор Хагаг, както и топреализаторите за Израел в тази част от срещата – Янив Грийн и Джейми Арнълд.

В крайна сметка добрата игра в подкошието на Марко Банич (12 точки) и Марио Касун (14 точки и 9 борби) донесоха крайният успех за хърватите.

Роко Укич беше най-резултатен за Хърватия с 19 точки, а Попович добави 17 за победата. За Израел Грийн наниза 17, а Амит Тамир се отличи с 15 при загубата.