Дунав стартира с победа защитата на титлата си в Националната баскетболна лига.

Възпитаничките на Георги Божков спечелиха първия мач от финала срещу Нефтохимик като гост с 96:92 (25:12,20:24, 13:17, 18:23, 9:9, 11:7) точки след две продължения. Играе се до три победи от пет мача, а втората среща е в събота от 18.00 часа отново в Бургас.

Шампионките започнаха по-добре мача и след силна първа четвърт поведоха с 13 точки - 25:12. Гостенките имаха аванс в резултата и през втората и третата част. В първите седем минути на последните четвърт баскетболистките от Русе отново натрупаха аванс и поведоха с 16 точки - 76:60.

Домакините обаче не се предадоха и след 16 безотчетни точки изравниха 76:76 с кош на Олга Дубровина 35 секунди преди сирената.

В първото продължение играта бе равностойна и след 85:85 се стигна до втори допълнителни пет минути. С тройка на Виолина Кочева и два наказателни удара на Зорница Костова шампионките поведоха и успеха да стигнат до крайната победа.

За Дунав Кристина Сантяго изигра силен мач и записа "дабъл-дабъл" - 30 точки и 17 борби. С 18 точки и 11 борби се отличи Аманда Джонсън. С 15 точки и 8 асистенции завърши Мерике Андерсон, а с 14 точки и 7 борби - Зорница Костова.

За Нефтохимик 2010 Ашли Гейл вкара 30 точки и спечели 18 борби. Олга Дубровина се включи с 29 точки, а 16 точки вкара Анна Соколан.