Дунав 8806 отпадна от турнира Еврокъп, след като загуби от турския Боташспор (Адана) със 70:84 (24:28, 15:18, 18:27 и 13:11) в мач, играл се в зала "Дунав" в Русе.

Георги Божков избра титулярен състав за русенки, който включваше Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Кристина Сантяго, Аманда Джонсън и Мерике Андерсон.

Отборът на Осман Орак започна с Кристи Томас, Айше Акънджъ, Катарина Ристич, Кортни Парис и Гамзе Такмаз. През първата част дунавки бяха равностойни и играта до петата минута вървеше кош за кош. Отборът от Турция все пак успя да излезе от частта с 4 точки преднина при 28:24.

През втората четвърт класата на гостите си пролича, като най-дейна беше мощната Кортни Парис, която успяваше да печели борбите под коша и да завърши на полувремето с 14 точки в своя актив.

Решаваща за Боташспор беше третата част, когато състезателките на Осман Орак успяха да вкарат 27 точки срещу 18 за дунавки.

В последната четвърт русенки хвърлиха всички сили и опитаха да наваксат пасива от 16 точки, но турският отбор се защитаваше добре и не допусна обрат.

Най-резултатна за Дунав с 20 точки беше Аманда Джонсън, а 16 точки добави Мерике Андерсон.

От Боташспор най-полезна беше Кортни Парис с 22 точки, а с 19 точки се отличи Айше Акънджъ.

През целия мач феновете, които бяха напълнили зала "Дунав", не преставаха да подкрепят своя отбор. Преди началото на двубоя те разпънаха огромни платна с размери 6 на 4,5 метра по трибуните с изрисувани на тях ликове на петима български възрожденци - Паисий Хилендарски, Христо Ботев, Васил Левски, Баба Тонка Обретенова и Иван Вазов.