Дунав 8806 загуби от Чеваката (Русия) с 54:65 (25:18, 8:11, 12:21, 9:15) точки в мач от груповата фаза на европейския клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп, който се игра в зала "Дунав" в Русе. Така русенският тим приключи участието си в турнира на последно място в групата без постигната победа.

Георги Божков избра първи за българския тим да играят Зорница Костова, Жаклин Златанова, Цветомира Шаренкапова, Шанте Еванс и Таня Чиров.

Дунав започна много силно мача и в средата на първата част имаше преднина от 10 точки - 18:8, а в края й водеше в резултата с 25:18. През втората част гостите успяха да намалят изоставането си на 4 точки - 33:29. Третата четвърт беше много оспорвана, като съперниците на два пъти си смениха водачеството в резултата. В края на частта обаче рускините поведоха с пет точки - 45:50. В последната четвърт гостите успяха да задържат преднината си, а в края й дори я увеличиха на 11 точки, като победиха дунавки с 54:65.

Най-резултатна за Дунав 8806 беше Жаклин Златанова с 20 точки, а Таня Чиров записа 10 точки. От Чеваката най-резултатна беше Албина Ражова, която вкара 14 точки.