Носителят на Купата на България Дунав 8806 (Русе) победи като гост Левски със 75:73 (20:19, 18:24, 16:21, 20:10) точки в мач от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени.

Дунав е на второ място в класирането с 37 точки, а Левски на трета позиция с 34 точки и мач повече. Лидер е Нефтохимик 2010 (Бургас), който в момента е домакин на Монтана 2003. Срещата беше доста оспорвана и се реши в последните секунди. Възпитаничките на Георги Божков поведоха с 16:8 в началото, но домакините направиха серия от 8:0 в началото на втората част и стигнаха до обрат - 27:20.На почивката русенки имаха аванс от 7 точки - 44:37.

В средата на третата част шампионките от Русе поведоха с 13 точки - 55:42. След това обаче "сините" стопиха пасива си и 6 секунди преди сирената изравниха - 73:73 с два наказателни удара на Даниела Петева. Успехът на Дунав донесе Маргарита Илиева, която реализира кош след асистенция на Зорница Костова.

За победителките се отличи Кристина Сантяго с 27 точки и 8 борби, с 13 точки и 9 борби завърши Аманда Джонсън, а 10 точки и 7 асистенции направи Зорница Костова. За Левски най-полезни бяха Нели Пашева с 16 точки, Радослава Бъчарова и Шарел Алън с по 12 точки и Даниела Петева с 11 точки.