Новакът Хасково 2012 победи Левски като гост на старта на сезона в Националбата баскетболна лига за жени.

Момичетата на Елена Станкова спечелиха със 71:53 (23:14, 18:14, 17:10, 13:15) точки пред над 500 зрители в зала "Универсиада". Това бе първи мач на Хасково в елита от 20 години насам.

Гостенките водеха през целия мач, а на почивката имаха аванс от 13 точки - 41:28. През второто полувреме те постепенно увеличаваха преднината си, която достигна 25 точки при резултат 65:40 седем минути преди сирената.

Силен мач за победителките направи американката Сюзан Лестър, която завърши с "дабъл-дабъл" - 34 точки и 20 борби. Само до почивката тя имаше 23 точки като игра 36 минути.

За Левски най-резултатна беше Христина Иванова с 15 точки, а 12 точки добави Даниела Петева.