Черно море порт Варна записа втора победа в НБЛ след трудна победа над Берое с 69:62. За победителите капитанът Милчор Борисов отбеляза 21 точки, а Александър Боич добави 19.

Срещата започна изключително оспорвано и нито един от двата отбора не успяваше да поведе с повече от 2 точки. След шест изравнявания в резултата, последното при 12:12, домакините успяха да поведат с 3 точки след тройка на Денислав Вутев и кош на Асен Великов. Играчите на Черно море порт Варна продължиха да трупат преднина, която секунди преди края бе 8 точки - 22:14 и в крайна сметка спечелиха първата част с 22:16. Отлични изяви за домакините през първата четвърт имаше Асен Великов, който се отчете с 5 точки, 2 борби, 3 асистенции и 4 отнети топки.

През втората четвърт в играта на двата отбора имаше много брак, особено в атака След близо 6 минути игра през втората част гостите успяха не само да намалят изоставането си до точка след две последователни тройки на Реджиналд Холмс и Милен Димитров, изравниха при 27:27, след което поведоха с 31:27. Домакините веднага изравниха при 31:31, а почивката дойде при резултат 33 равни.

През първите четири минути на третата четвърт домакините показаха отлична игра в атака и защита и успяха да реализират 8 срещу 1 точки и поведоха с 41:34 Гостите обаче успяха да се възползват максимално от няколко грешки на домакините и три минути преди края на частта след тройка на Реджиналд Холмс намалиха изоставането си до само точка - 44:43 за Черно море порт Варна. Преди последната част домакините имаха крехък аванс от 4 точки - 51:47.

Джордж Харт от Берое напусна игра в началото на последната четвърт за пет лични нарушения. С тройка отново на Реджиналд Холмс гостите се доближиха само на точка от Черно море порт Варна при 51:50 след близо три минути игра. Малко повече от шест минути преди края на мача за пет лични нарушения напусна и Мичъл Картър от гостите.

Двата отбора допускаха доста грешки в края на мача, но 1.22 минути преди края на срещата Лари Хол реализира тройка и отборът на Черно море порт Варна поведе със 7 точки - 63:56. 58 секунди преди края за пет лични нарушения игра напусна и играчът на домакините Станислав Цонков. До края на мача домакините успяха да поддържат стабилен аванс и заслужено взеха мача с 69:62.