Лукойл Академик отпадна още на старта на първото си участие в Евролигата. В първия си мач от квалификационния турнир за влизане в групите на най-силния баскетболен клубен турнир на Стария континент българския шампион загуби от италианския Канту със 79:87.

Канту е домакин на турнира, в който участие вземат осем отбора на директни елиминации и само победителят ще се присъдени към останалите 23 тима в първата групова фаза.

Решително за успеха на италианците се оказа второто полувреме и в отделните части резултатът бе следния – 26:25, 22:22, 16:13, 23:19.

През целия мач Лукойл не позволяваше да се откъсне в резултата, като малко преди края на втората част дори бе повел. Минута преди края на мача разликата бе само 4 точки, но накрая тя достигна и върховата си стойност в двубоя от 8 точки в полза на домакините.

Най-резултатен в мача бе Брендън Хийт от българския тим с 21 точки, а Дарил Уоткинс добави 18. За Канту с 15 точки се отчете Манучар Маркоишвили.

В своеобразния полуфинал на надпреварата Канту ще се изправи срещу чешкия Нимрук, победил убедително белгийския Остенде с 83:65.