Поражение от Турция с 65:70 записа мъжкият национален отбор по баскетбол на България на старта на турнира European Basketball Tour – София 2012. Надпреварата се провежда от днес до 26 юли в зала "Арена Армеец" с участието на отборите на България, Турция, Полша и Украйна.

Турският тим, който е смятан за фаворит в приятелския турнир, започна много силно срещата и дръпна сериозно в резултата. Националите обаче подобриха играта си и след края на първата четвъртина изоставаха само с 14:19. България успя да изравни резултата в средата на втората част, като след тройка на Чавдар Костов резултатът стана 30:30.

Българите дори успяха да поведат с 32:30, но на полувремето вече изоставаха с 34:37. Турският тим водеше в резултата и след края на третата четвъртина - 51:52, въпреки че нашият тим поведе по средата на частта с 43:37. В крайна сметка Турция спечели мача със 70:65 и взе победа на старта на турнира. По-късно днес е мача Полша - Украйна, а утре нашите национали срещат полския тим.