Френският Шалон, с Илиян Евтимов в състава си, победи Триумф (Русия) с 84:69 и се класира за финала на третия по сила континентален клубен турнир "Еврочалъндж".

Евтимов игра 12 минути за успеха. Той завърши с 2 борби и 1 асистенция, но не можа да запише точков актив.

Най-полезен за Шалон беше Блейк Скилб с 29 точки, а Алад Аминю добави 14 точки и 10 борби. За руснаците най-добър беше Дейвън Джеферсън с 26 точки и 9 борби.
В спора за трофея възпитаниците на Юлис Аджагба ще се изправят в неделя срещу турския Бешикташ.

Истанбулският гранд се наложи над унгарския Солнок с Христо Николов в състава си с 64:60. Николов беше най-резултатен за тима си с 13 точки за 26 минути в игра. Той записа още 3 борби и 1 асистенция. Мартон Бадер добави 11 точки и 14 борби.

С бурната подкрепа на над 3500 запалянковци по трибуните в Дебрецен унгарците взеха аванс от 17:13 след първата четвърт, но до почивката Бешикташ стигна до обрат за 33:30.

Третата четвърт завърши 47:40 за турците, а със силна игра в последните минути Солнок успя да изравни при 56:56, но за повече нямаше сили.

Зоран Ерцег беше най-резултатен за Бешикташ със 17 точки. Попс Менса-Бонсю добави 13 точки и 13 борби.