Мъжкият национален отбор на България по баскетбол спечели приятелския четиристранен турнир в Оберварт (Австрия). Възпитаниците на Константин Папазов постигнаха победи и в трите си двубоя, а днес в спора за първото място се наложиха над Естония с 94:78 (23:15, 14:21, 33:16, 24:26) точки.

Това е пета поредна победа за България от пет контролни мача в подготовката за предварителните квалификации за Евро 2015.

През първото полувреме играта беше равностойна, а на почивката България водеше с 37:36 точки. В третата част националите отбелязаха 33 точки срещу 16 за съперника и се откъснаха с 18 точки аванс - 70:52. Три минути преди сирената българските баскетболисти водеха с 12 точки - 84:72 и до края нямаха проблеми. Най-резултатен с 20 точки за България бе Бранко Миркович, 19 точки добави Деян Иванов.

На 1 август България гостува на Румъния в първия си мач от предварителните европейски квалификации.