Левски победи Ямбол със 78:67 (19:17, 27:9, 15:14, 17:27) точки в мач от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. "Сините" са на второ място в класирането с 31 точки, на точка зад лидера Лукойл Академик (София).

Срещу Ямбол възпитаниците на Константин Папазов предрешиха крайния изход след силна втора четвърт. В нея баскетболистите на Левски вкараха 27 точки срещу 9 за съперника и на почивката имаха аванс от 20 точки - 46:26. През третата част домакините поведоха с 24 точки (56:32), след което до края срещата се доиграваше.

За победителите се отличиха Чавдар Костов с 33 точки, 4 борби и 3 асистенции, Марко Маринович добави 20 точки, 6 борби и 5 асистенции. За Ямбол най-полезни бяха Мартин Дурчев с 20 точки,

Станислав Говедаров с 13 точки и Неманя Милошевич с 11 точки.