Левски победи Монтана със 71:63 (25:25, 8:19, 19:13, 19:6) в дербито на 17-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени.

Успехът е шести пореден за "сините" и утвърди отбора на първото място в класирането.

Левскарките успяха на наваксат 15 точки пасив от началото на третата част и да стигнат до победата. За победителите най-резултатна бе Шарел Алън с 19 точки, а Христина Иванова добави 18. За Монтана се отличи Милена Томова със 17 точки и 8 борб.

В друг мач от кръга Дунав 8806 разгроми Рилски спортист със 71:47 (23:10, 13:12, 17:12 и 18:13) точки.

Още в началото на мача русенки успяха да натрупат преднина, като в края на първата четвърт водеха в резултата с 13 точки разлика - 23:10. През втората част отборът на Иван Лепичев успя да намали преднината на русенки на пет точки. До почивката обаче домакините отново увеличиха аванса си - 36:22. През третата и четвъртата част Дунав 8806 продължи с добрата игра, за да приключи мача при резултат 71:47.

За отбора на Дунав 8806 с 25 точки се записа Кристина Сантяго, а Шанте Еванс отбеляза 17. От Рилски спортист най-резултатна беше Стефка Митева с 20 точки, а Наталия Топалова вкара 10 точки.