Баскетболистките на Дунав 8806 загубиха драматично като домакини от Нефтохимик (Бургас) със 77:81 точки в среща от десетия кръг на Националната баскетболна лига. Момичетата на Георги Божков водеха в резултата през първите три четвърти, но решаващи се оказаха последните 5 минути от мача, в които се играеше кош за кош.

Умората си каза думата, тъй като това бе трети тежък мач в рамките на седмица за Дунав. Преди това те имаха двубои с еврошампиона Динамо (Курск) в Русия и с отбора на Монтана. Най-резултатна състезателка в мача бе американката Ашли Гейл от Нефтохимик с 28 точки. От Дунав най-силно игра Кристина Сантяго с 26 точки.

Левски пък спечели гостуването си на Рилски спортист в Самоков със 74:61. За Левски това е пета победа за сезона от 9 мача, докато баскетболистките на Рилски спортист нямат победа от началото на сезона.

За Левски Шарел Алън реализира 23 точки и добави 5 борби и 4 асистенции. 17 точки добави Даниела Петева, а с 15 точки се отличи Христина Иванова.

За Рилски спортист Ан Фаръл направи "дабъл-дабъл" - 22 точки и 12 борби, 13 точки вкара Кристина Пейчинова, а 12 точки реализира Цветелина Николова.

В друг мач Хасково победи домакина Берое с 62:55 точки. Амра Мехмедич беше най-полезна за гостите с 22 точки и 8 асистенции. За Берое Радостина Ст. Димитрова се отличи с 24 точки и 11 борби.