Баскетболистките на Дунав 8806 победиха сръбския Цървена звезда с 91:66 (24:16, 24:17, 21:20 и 22:13) в мач от турнира "Русчук", на който Русе е домакин от днес до неделя.

Треньорът Георги Божков избра първи за дунавки да играят Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Каролин Тюрен, Радостина Димитрова и Тия Люис.

Русенки водеха в резултата почти през целия мач, а по-малко от две минути преди края на мача разликата вече бе 29 точки - 89:60.

С най-много точки за дунавки - 16, се разписа Тия Люис, а Виолина Кочева отбеляза 15.

В другия мач от деня румънският Сфънту Георге победи Нефтохимик с 87:84 след продължение.

Бургазлийки водеха в резултата и през трите части, но
съперничките им стигнаха до обрат в последната четвърт, а след последния сигнал, резултатът беше 78:78