Националният ни отбор по баскетбол за мъже победи категорично Швейцария в първи мач от полуфиналите на предварителните квалификации за Евробаскет 2015, което ще се проведе в Украйна.

Момчетата на Константин Папазов се наложиха с 92:71 (25:17, 19:24, 24:20, 24:10) точки в столичната зала "Универсиада".

Нашият тим започна добре мача и поведе с 10:4, а след първите 10 минути имаха аванс от 8 точки - 25:17. Във втората четвърт националите взеха аванс с 30:20, след
това с 43:30 след тройка на Бранко Миркович. В последните две минути преди почивката обаче грешки на българите позволиха на съперника да направи серия от 10:0 и да намали пасива си на три точки - 41:44.

В началото на третата част швейцарците изравниха - 49:49, а след това поведоха със 7 точки - 56:49. Българите обаче не се предадоха и след 30 минути имаха отново аванс от 7 точки - 68:61.

Момчетата на Тити Папазов стигнаха до убедителната преднина в последната четвърт, в която нямаха никакви проблеми и я спечелиха с 24:10, а с това и мача с 92:71.
Най-голямата разлика за България бе 22 точки при 91:69 три минути преди сирената.

Най-резултатен бе Александър Янев с 13 точки, а по 12 добавиха Калоян Иванов, Николай Върбанов и Веселин Веселинов. За Швейцария с по 18 точки завършиха Душан Младян и Клинт Капела.

Реваншът е на 25 август (неделя) в Швейцария.