Баскетболистите на Левски спечелиха гостуването си на Кавала (Гърция) и на практика си гарантира участие във финалната четворка на Балканската лига по баскетбол.

"Сините" постигнаха втора победа в топ 6 на турнира, след като победиха Кавала със 77:73 (18:14, 15:17, 23:20, 21:22) точки. Левски е начело в класирането с 10 точки, пред Рилски спортист, Куманово и Кавала, които имат по 9 точки.

След 7:7 в първите пет минути възпитаниците на Константин Папазов поведоха в резултата. Домакините стигнаха до обрат 31:29 секунди преди почивката, но след това за Левски точни бяха Чавдар Костов и Хрисимир Димитров.

В третата четвърт "сините" поведоха с 10 точки - 55:45, а пет минути преди сирената преднината на Левски достигна 11 точки - 69:58.

Драмата настъпи с последните 1:40 минути, когато Кавала изравни - 70:70, а 55 секунди преди края отново имаше равенство в резултата - 72:72. До края Марко Маринович вкара два наказателни удара, а Златин Георгиев бе точен от тройката три секунди преди сирената.

За Левски Чавдар Костов бе най-резултатен с 22 точки. По 13 точки добавиха братята Стефан Георгиев и Златин Георгиев. За Кавала по 15 точки реализираха Игор Милошевич и Киърън Ачара.