Българският шампион Дунав 8806 (Русе) започна със загуба участието си в група "F" на европейския клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп.

Възпитаничките на Георги Божков отстъпиха при гостуването си на Адана Боташспор (Турция) с 80:84 точки.

Българките изиграха слаба втора част и на почивката губеха с 30:43 точки. Те подобриха играта си през второто полувреме, а след силни последни 10 минути намалиха пасива си до четири точки и малко не им достигна за обрат. През третата част домакините поведоха с 15 точки - 65:50. В началото на последната част турските баскетболистки водеха с над 10 точки, но българките направиха серия от 14:2 и бързо намалиха пасива си.

Две минути преди сирената с кош на Мерике Андерсон Дунав отстъпваше само с две точки - 76:78, но до края домакините успяха да поведат с 83:76 след пет поредни точки на Кристи Томас.

Кристина Сантяго записа "дабъл-дабъл" - 24 точки и 10 борби за русенки, а с по 18 точки завършиха Мерике Андерсон и Аманда Джонсън. За Боташспор със 17 точки и 9 борби се отличи Кортни Парис, а по 16 точки вкараха Кристи Томас и Гамзе Такмаз.

За Дунав това бе първи мач в групата, а Адана има победа и загуба. В следващия си мач българките посрещат шампиона на Еврокъп за миналата година Динамо (Курск) в зала "Дунав" на 8 ноември.