Балкан (Ботевград) стартира с победа новия сезон в Националната баскетболна лига (НБЛ).

Възпитаниците на Петър Клечков постигнаха домакинска победа над Рилски спортист (Самоков) с 93:67 (19:16, 21:18, 31:15, 22:18) точки.

Минута преди почивката домакините поведоха със 7 точки - 39:32,а след 30 минути имаха аванс от 22 точки - 71:49. Най-голямата преднина за Балкан беше 30 точки - 89:59 три минути преди края.

За Балкан Урош Петрович реализира 17 точки, а 15 точки добави Иван Лилов. За Рилски спортист Христо Захариев завърши с 22 точки, а с 10 точки и 5 асистенции се отличи Тери Смит.

В Ямбол домакините спечелиха срещу TESY България (20 години)с 82:66 (17:21, 23:12, 19:14, 23:19) точки.
Гостите, водени от Любомир Минчев, играха равностойно през целия мач, въпреки че през второто полувреме отстъпиха инициативата на домакините.

След 40:33 за тима на Иван Чолаков на почивката, през третата част аванса на Ямбол достигна 15 точки - 55:40, а най-голямата разлика от 16 точки се получи при крайния резултат.

Мартин Дурчев завърши със 17 точки за победителите, а Станислав Говедаров добави 16 точки.

За младежкия национален отбор Алекс Симеонов завърши с "дабъл-дабъл" - 19 точки и 12 борби. 12 точки реализира Тенчо Тенчев.