Балкан постигна първа победа в тазгодишното си участие в Балканската лига и спечели като гост срещу македонския Кожув (Гевгелия) с 88:79 в среща от третия кръг на груповата фаза на турнира.

Баскетболистите на Александър Тодоров водиха в резултата през почти цялата продължителност на срещата и закономерно си тръгнаха като победители.

В следващия кръг Балканска лига отборът на Балкан почива, а следващият мач на тима отново ще бъде гостуване в Македония, този път на Куманово 2009.

Първата четвърт премина през обрати, а разликата в полза на който и да отборите беше малка и в крайна сметка закономерно се стигна до равенство 20:20 след края й. Балкан поведе в началото на втората четвърт, но дълго време разликата беше в границите на 5
точки. Малко преди почивката тя за първи път стана двуцифрена, а до паузата домакините я намалиха на 9 точки за 38:47.

Силна серия от 8-0 веднага след подновяването на играта изведе Балкан със 17 точки напред, но Кожув отвърна с 18-5 и се приближи само на 4 зад ботевградчани. Гостите запазиха преднина до края на третата част, когато резултатът беше 69:61. Разликата отново стана двуцифрена в началото на решителните десет минути, но скоро започна да се топи и две минути преди края беше 5 точки при 79-84. Балкан обаче не позволи на съперника да вкара точки до края и удържа победата.

Иван Лилов отбеляза 21 точки и добави 5 борби и 4 асистенции за победителите от Ботевград, с 18 и 5 асистенции се включи Павел Маринов, а 15 точки и 7 завършващи паса регистрира Станимир Маринов. Ноа Далман добави 13 точки и 8 борби за успеха. За Кожув най-резултатни с по 17 точки бяха Остин Дюфо и Слободан Божович, а 14 отбеляза Игор Мияйлович.