Балкан записа пета загуба в Балканската лига по бескетбол, след като отстъпи с 83:97 като гост на шампиона от миналата година Галил Гилбоа. Тимът от Ботевград има 3 успеха и 5 поражения в надпреварата, а следващата седмица приема Сигал (Прищина).

Преди почивката домакините имаха аванс от седем точки, а на полувремето преднината беше едва три точки. С две тройки на Лилов и Тенчев българите поведоха с точка. Галил обаче направи серия от 10:0 и дръпна в резултата, а след 30 минути беше напред с 14 точки. Ботевградчани стреляха добре от тройката и успяха в 12 от 28 опита, но направиха и 19 грешки, които дадоха предимство на домакините. Иван Лилов бе най-резултатен за българския отбор със 17 точки. Павел Маринов добави 15 и 5 борби.

Срещи от редовния сезон на Балканската лига по баскетбол:

Галил Гилбоа (Израел) - Балкан (Ботевград) - 97:83 (27:24, 21:21, 28:17, 21:21)
Сигал Прищина (Косово) - Куманово 2009 (Македония) - 75:60 (21:10, 22:15, 22:12, 10:23)